MediaBOX+ HD Recorder ITI-3740S

turbodekoder3740sx-28-02-2013.png

Platforma nc+ wykłada karty na stół. Jedną z nowinek jest dekoder, który będzie oferowany pod nazwą MediaBOX+ HD Recorder. Urządzenie zostało wyprodukowane przez ADB (Advanced Digital Broadcast), firmę znaną dotychczas jako dostawca sprzętu dla platformy n. Model jest oznaczony jako ITI-3740S

W zestawie z urządzeniem dostajemy nowy pilot zdalnego sterowania (inny niż dodawane do dekoderów nbox, ale układ klawiszy się pokrywa – nowy pilot działa na nbox, a stary pilot – na MediaBOX+), zasilacz z przewodem oraz instrukcję uruchomienia. Nowy dekoder dla platformy nc+ prezentuje odświeżony wygląd zewnętrzny, całkiem inny od tunerów dla platformy n. Na panelu przednim znalazło się miejsce na logo platformy (po lewej) oraz wyraźny wyświetlacz VFD pokazujący numer i nazwę kanału. Od góry umieszczono nazwę urządzenia.

Pilot dekodera MediaBOX+

pilot-nc-n-hdtv-recorder-mediabox-4363457012.jpg

 Obecność dwóch wejść dla sygnału satelitarnego nie jest przypadkowa – dekoder jest wyposażony w dysk twardy, ultracichy 2,5'' od Western Digital o pojemności 500 GB. Może nagrywać kanały satelitarne i DVB-T.

Od strony oprogramowania wygląd jest w dużej mierze zbliżony do dekoderów nbox, przy czym oczywiście odświeżono soft od strony graficznej. Rozkład funkcjonalności, poruszanie się po liście kanałów, EPG, serwisach interaktywnych i usługach VOD jest natomiast niemal identyczne. To plus dla dotychczasowych abonentów n, którzy, gdy MediaBOX+ wpadnie w ich ręce, poczują się jak ryby w wodzie – codzienna obsługa nie będzie stanowić dla nich żadnych tajemnic.

Nowy dekoder wspiera na wyjściu HDMI rozdzielczość do 1080p, co jednak nie oznacza oczywiście, że tak będą nadawane kanały HD w platformie - na satelitach w Europie stosowana jest rozdzielczość 1080i. Bez zmian pozostała kwestia działania gniazda SCART – gdy aktywne jest wyjście HDMI, na SCART jest tylko dźwięk, brak obrazu. Przełączanie rozdzielczości następuje bez zmian przez klawisz „*” plus stosowna cyfra.

W aktualnej wersji oprogramowania porty USB są nieaktywne. Instrukcja obsługi zastrzega, że są one przeznaczone do wykorzystania w przyszłości. Dekoder nie zapewnia połączenia sieciowego Wi-Fi, jest jedynie złącze Ethernet - być może w przyszłości pojawi się opcja podłączenia do USB odpowiedniego dodatku zapewniającego także łączność Wi-Fi.